Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!

Weekendowe Rajdy Konne Pieniny Słowacja Jaworki Szczawnica JAZDA KONNA

Dodane na:
7/03/2014
Kategoria:
Dodane przez:
Lokalizacja:
Poland

Weekendowe Rajdy Konne – Pieniny Jaworki Słowacja Szczawnica


Zapraszamy na weekendowe przygody w siodle. Zwiedzanie z grzbietu końskiego to jedna z najpiękniejszych form turystyki aktywnej. Na terenie Pienińskiego Pasu Skalicowego można podziwiać Pieniny, które bogate są w roślinność górską, która jest jedyna w swoim rodzaju. Wapienne skały, hale z owcami, turnie, dzikie rzeki, łąki pełne spokoju i ciszy. Poznaj zwyczaje oraz tradycje związane z jeździectwem, nabierz sił i uśmiechu na twarzy.


Baza rajdu – Gospodarstwo Agroturystyczne Biała Woda, które znajduje się na pograniczu Pienin oraz Beskidu Sądeckiego, opodal Szczawnicy w miejscowości Jaworki. Gospodarstwo posiada wieloletnie doświadczenie oraz tradycje rodzinne związane z jeździectwem. Jest ośrodkiem turystyki górskiej afiliowanym przy PTTK oraz posiada status gospodarstwa ekologicznego. Istnieje możliwość dłuższego pobytu wraz z pełnym wyżywieniem. Do dyspozycji także aneks kuchenny, wiata z murowanym paleniskiem oraz sauna pomagająca zregenerować siły.


Plan Rajdu


Piątek:


- przyjazd do Gospodarstwa Turystycznego Biała Woda – pyszna obiadokolacja.


Sobota:


- 7.30 śniadanie


- 9.00 wyruszenie na szlak (trasa ustalana na miejscu z uczestnikami)


- po całodniowej wędrówce w godzinach wieczornych obiadokolacja


- wieczorny odpoczynek pod drewnianą wiatą


Niedziela:


- 7.30 śniadanie


- 9.00 wyruszenie na szlak (trasa ustalana na miejscu z uczestnikami)


 Możliwość dokupienia w niedziele obiadokolacji oraz przedłużenia pobytu. Wszystkie posiłki są przygotowywane przez Gospodynię Gospodarstwa Agroturystycznego Biała Woda, są pyszne i świeże.


Koszt Rajdu: 360,00 zł


Obejmuje:


- całodzienna jazda konna


- przodownika


- 2 noclegi


- 2 śniadania


- 2 obiadokolacje


 


Terminy Rajdów*    


Kwiecień 2015 : 17 – 19; 24 – 26;


Maj 2015 : 1 – 3; 8 – 10; 15 – 17; 22 – 24; 29 – 31


Czerwiec 2015 : 4 -7 (Boże Ciało) ; 12 – 14, 19 – 21; 26 – 28  


*możliwość także ustalenia odmiennych terminów niż wskazane


 


Trasy obejmują Pieniny po stronie Polskiej jak i Słowackiej. Poniżej przykładowe trasy. Dzień przed wyprawą uczestnicy wraz z przodownikiem ustalają trasę przejazdu.


Gospodarstwo - przełęcz rozdziela – przejazd na Słowację - Litmanova - Jarabina – Stara Lubovnia (możliwość zwiedzenia ruin zamku) - Eliaszówka – Obidza - Ruski Wierch – Gospodarstwo.


Gospodarstwo – rezerwat Biała Woda - przełęcz Rozdziela - przejazd przez granicę polsko - słowacką - Litmanova - Straniany - Wysoka (powrót do Polski) – Bukowinki - rezerwat Zaskalskie – Gospodarstwo.


Gospodarstwo – cerkiew w Jaworkach - schronisko Durbaszka - Wysoki Wierch - Łaźne Skały - przejazd przez granicę polsko - słowacką - Wielki Lipnik (postój w karczmie)  - Straniany - Wysoka (powrót do Polski) – Repowa - Gospodarstwo.


Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest umiejętność jazdy we wszystkich chodach końskich, posiadanie dowodu osobistego oraz dobrego humoru Smile


Rajd jest organizowany przez wykwalifikowanego przodownika turystyki górskiej, który z tutejszym terenem jest związany od zawsze, posiada mnóstwo ciekawych informacji na temat tutejszych gór, kultury i tradycji, anegdot oraz świetnego humoru, który sprawi każdemu uśmiech na twarzy.


Zapraszamy !


Turystyka w siodle to nie lada przygoda !


Szczegółowe informacje i rezerwacja terminu:


Tel. 607 044 437 / 513 253 065


Zobacz na : www.facebook.com/rajdykonne.jaworki  


 


Mail: nordik.turystyka@gmail.com

  i   lubią to.
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej