Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!

Artykuły - jak dodaćDodanie artykułu jest proste!


1. Napisz Artykuł

Napisz Artykuł upewnij się, że spełnia założenia polityki redakcyjnej - że dotyczy turystyki, przedstawia zagadnienie, które może być uznane za ciekawe, jest napisany poprawną polszczyzną w trzeciej osobie i że ma długość minimum 1800 znaków. Upewnij się że Artykuł nie jest czysto subiektywną obserwacją - wtedy wpisz go do bloga, ani że nie jest rozpoczęciem rozmowy - wtedy najlepiej umieścić go w sekcji Forum.
Jak dodać Artykuł - napisz
Do napisania użyj zwykłego edytora tekstowego - np. Notatnika. Jeśli piszesz w edytorze typu Word przed dodaniem wklej cały tekst do Notatnika i dopiero wtedy wklej go do treści Artykułu. Jeśli wkleisz bezpośrednio z Worda, w treści pojawią się znaki formatowania tego programu, co może powodować pojawienie się dziwnych znaczków.


2. Kliknij Przycisk "Dodaj Artykuł"

Kliknij Przycisk "Dodaj Artykuł". Przejdziesz do strony, na której możesz wpisać treść artykułu.
Jak dodać Artykuł - dodaj Artykuł


3. Wpisz tytuł, wstęp i treść

Tytuł Artykułunie powinien przegraczać 70 znaków. Napisz ciekawy tytuł - Artykuł może wtedy przyciągnąć większą ilość czytelników.

Zajawka Artykułu to krótki tekst wprowadzający - streść w nim kwintesencję tego, czego dotyczy Artykuł. Zajawka nie powinna być zbyt długa - pole dodawania zajawki nie pozwoli Ci wpisać więcej niż 200 znaków, wiec dobrze przemyśl jak zachęcić do przeczytania w tak krótkiej ilości słów.

W treści najlepiej dokonać wyróżnień - wytłuścić najważniejsze słowa. Pamiętaj o umiarze!
Jak dodać Artykuł - tytuł i zajawka


4. Oznacz punkty na mapie

Każdy Artykuł powinien dotyczyć turystyki, dlatego dodanie punktu na mapie jest obowiązkowe. Możesz zaznaczyć jedno bądź więcej miejsc - maksimum 10. Zaznacz miejsca, które jest zwiazane z treścią Twojego Artykułu. Po znalezieniu odpowiedniego punktu na mapie, kliknij w mapę - pojawi się marker. Mapę można skalować i przesuwać naciskając przycisk myszy i przeciągając ją. Poniżej mapy zostanie utworzone również pole z numerem markera i możliwością dodania opisu danego miejsca.

Markery można przesuwać klikając na nie i przeciągając. Można je również kasować odpowiednim przyciskiem "Usuń"
Jak dodać Artykuł - mapka


5. Dodaj kategorię i tematy

Określ kategorie do których należy Twój Artykuł. Możesz wybrać więcej niż jedną ale nie wpisuj ich zbyt wielu - utrudni to poszukiwanie artykułów.
Jak dodać Artykuł - kategorie
Możesz też dodać Tematy - po nich można również wyszukiwać treści. O ile Kategorie są ustalone, to tematy można wpisywać własne.


6. Dodaj zdjęcia

Dodaj zdjęcia - preferowana opcja to dodanie zdjęć do osobnego Albumu, za pomocą zakładki "Media", a następnie dołączenie już istniejącego albumu do Artykułu.

Możesz również dodać nowy album i wgrać do niego zdjęcia z poziomu strony dodawania Artykułu. Strona otworzy się w nowym oknie, więc musisz po skończeniu dodawania zdjęć zamknąć nową stronę.
Jak dodać Artykuł - zdjęcia


7. Określ poziom prywatności komentarzy i zatwierdź Artykuł

Określ kto ma prawo komentować Twój artykuł. Najlepiej pozostwa tą możliwość dla Wszystkich użytkowników.

Następnie zatwierdź Artykuł przyciskiem "Publikuj". Gratujacje! Twój artyjkuł został dodany. Będzie teraz oczekiwał na zatwierdzenie przez Redaktora.
Jak dodać Artykuł - zatwierdź


8. Poczekaj na moderację

Aby zapewnić wysoki poziom merytoryczny Artykułów przed opublikowaniem muszą one zostać zatwierdzone przez Redaktora. Pamiętaj! Ty też możesz zostać redaktorem.

Jeśli Redaktor stwierdzi, że Artykuł wymaga poprawy napisze Ci to w komentarzu. Po dopacowaniu Artykułu zostanie on zatwierdzony i opublikowany.


9. Nie trać kontaktu z czytelnikami!

Opublikowany Artykuł można komentować, lubieć, polecać innym użytkownikom oraz udostępniać na swoim Wallu, oraz na popularnych portalach społecznościowtych - Facebooku i Google+.

Pamiętaj! Nie trać swojego Artykułu z oczu. Może dostaniesz ciekawe komentarze, które powiększą stan Twoich wiadomości. Odpisuj na Komentarze!