Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!

Biura podróży

Z jakich biur podróży korzystacie? Czy wszystko na własną rękę?

ja tylko solo organizuję - tak najlepiej zwiedzać bo nie trzeba się do nikogo dostosowywać Smile a i sporo już tak nazwiedzałam Smile

typowa warszawianka ze mnie - lubię to

TUI polecam - pełna profrska

Rainbow - teraz mają oferty typu Egipt 8 dni poniżej tysiaka

kiedys jeździłem z PKS. Mieli dobre ceny

Proponuje bilet PKP na koniec tygodnia. Obejmuje podróże na jednym bilecie od piątku do poniedziałku rana. Z tego co pamiętam kosztował ok. 60 zł. Trzeba zaplanować trasę jednym przewoźnikiem. Do tego nocleg w cenie Wink. I Polska przed Tobą stoi otworem.

Niezła opcja

a gdzie taką oferte PKP można znaleźć? I jak wygląda sprawa z tym noclegiem? To w jakiejś norze czy przyzwoity standard?

no i chyba jest problem ze znalezieniem trasy obsługiwanej przez jednego przewodnika

Kupujesz bilet w kasie i tyle. Nocleg w pociągu, a standard zależy od punktu leżenia i towarzystwa . Przewoźnik to TLK i nawet bez wcześniejszego planowania można zgrać połączenia. Wystarczy zmysł orientacji .

bardzo przyjemne cenowo oferty mozna znaleźc na stronie Ciekawski Podróżnik - obejmuja glównie wycieczki zagraniczne Wink 

ja również preferuję wypady zorganizowane samemu - odpowiednia organizacja i grupa zgranych towarzyszy czyni wiekszośc wyjazdów niezapomnianymi :D

swoją droga, nie wiem jak odbierać takie małe, lokalne biura. Idąc głównymi ulicami każdego większego miasta znajdzie się ich przynajmniej kilka, ale po tej całej aferze z ogłaszaniem upadłości przez biura, a co gorsze ich niewypłacalności nie wiem czy można ufać takim lokalnym przedsiębiorcom. Na pewno dobrym pomysłem jest wspieranie rozwoju polskiego interesu, a Triada udowodniła, że i molochy turystyczne muszą mieć się na baczności.

A jak Wy do tego podchodzicie?

z tego co wiem, małe biura podróży często są tylko pośrednikami i pracują na rzecz molochów. Trochę tak jak z ubezpieczalniami - wchodzi się do jednego miejsca i dostaje ofertę od różnych ubezpieczycieli. Niekiedy to też po prostu lokalne punkty dużych firm (można taki punkt zaożyć na zasadzie franczyzny). Są oczywiście też małe biura które działają na własny rachunek. Tak naprawdę trudno tutaj powiedzieć czy są dobre i bezpieczne. Turystyka to branża gdzie noga może się podwinąć każdemu ale też każdy przy odrobinie szczęścia może prowadzić nieźle prosperujący biznes. Najlepiej oczywiście popytać o dane biuro znajomych. Problem tylko w tym że ktoś musi z tym biurem pojechać pierwszy.

Generalnie preferuję wyjazdy samodzielne. Chociaż byłem na kilku organizowanychi było nieźle, choć trochę męcząco. Samodzielne wyjazdy pozwalają lepiej poznać dane miejsce/kraj  choć robi się to często niestety na własnych błędach (do dziś pamiętam np. całodzienne sobotnie poszukiwanie otwartego kanoru lub banku w Oslo, bo ktoś w Szwecji powiedział nam że w Norwegii można płacić szwedzkimi koronamiSmile No ale przynajmniej było wesoło choć głodnoSmile

Ja polecam Itakę. Ale nie takie regularne oferty w wersji  ITaka&Gala, bo to miliony kosztuje. Najlepiej na first albo last. Można znaleźć super oferty w naprawde niezłej cenie. Osobiście trafiałam do tej pory na dobre hotele, świetną obsługę, dobrze zorganizowane wycieczki jak brałam udział. Zadowolona byłam w 100% i zapewnie jeszcze nie raz z nimi pojadę na jakieś bardziej wypoczynkowe wyprawy. Bo wiadomo-zwiedzać to wolę sama i sama sobie to organizuję. 

Potrzebuję podróży jak tlenu!
www.wokoloswiata.blogspot.com

Ja zawsze szukam tanich wycieczek, bo moja kieszen nie nalezy do najglebszych. Stad mam wyrobiona tendencje do korzystania z wyszukiwarek ofert, ostatnimi czasy to time4travel.pl ze wzgledu na mnogosc biur ktore obsluguje i latwosc nawigacji, co jest istotne kiedy przeglada sie dlugi katalog.

Ja jestem ogromną fanką Skandynawii i jak tylko mam okazję - urywam się tam chociaż na weekend. Jeśli chodzi o biura to przerobiłam kilka zanim trafiłam na Unity Line i przy nich zostałam. Nie zawiodłam się ani razu i dlatego nie szukam dalej. Poza tym  często mają genialne pomysły na krótkie wypady - idealne na podładowanie baterii po ciężkim tygodniu w pracy. Jeśli ktoś wybiera się na północ - polecam to biuro jako wielokrotnie, osobiście sprawdzone Smile

i   lubią to.
Czasu GMT +1. Teraz jest 17:56.