Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Ostatnio wyświetlane przez
  • Stefan Cebula
  • Andrzej Dzirba

akcja "Czyste Góry..." Trzy Korony (6-8 września)

Zgodnie z sugestią Dyrektora Pienińskiego Parku Narodowego Pana Michała Sokołowskiego, sprzątanie Pienin w ramach akcji Czyste Góry Czyste Szlaki, rozszerzone zostało także na obszar "Małe Pieniny". Teren ten jest objęty ochroną w systemie Natura 2000, kandydat do jednego z siedmiu nowych cudów Polski 2013 - akcji prowadzonej przez National Geographic.


"Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony"


06-08/09 2013Akcja w 2012r.


a tak było przed akcją w Tatrach
http://www.klubpodroznikow.com/spotkania-i-zloty-p...


Ortanizatorzy po raz 3 zapraszają wszystkich w Pieniny. To już kolejny rok, gdy wolontariusze i pasjonaci gór pojawią się we wrześniu w masywie Trzech Koron.

Od piątku 6 września w Schroniska Trzy Korony, będzie tradycyjnie ognisko i nocne wyjście na wschód słońca z Okrąglicy.
W sobotę przejście wszystkimi szlakami prowadzącymi przez masyw Trzech Koron, by posprzątać pozostałości po "pseudo turystach". Wieczorem ognisko i grillowanie.
Niedziela to dzień gdzie każdy będzie mógł wypocząć aktywnie.
Spływ tratwami czy pontonami na Dunajcu (załatwiamy kajaki) , spacer Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca, wycieczka rowerowa przez Słowację czy na pobliskie zamki i zaporę w Czorsztynie.

Idea :
Przy okazji wędrówek po górach, chcemy pomóc naszej przyrodzie i posprzątać Pieniny przynajmniej na  trasach jakimi przejdziemy.
Po sezonie i tysiącach pseudo turystów na szlakach zapewne pozostaną śmieci, które rozkładają się setki czy nawet tysiące lat. Po raz kolejny pokażemy że można inaczej .
Głównym celem jest edukacja i poznawanie naszych pięknych gór. Samo sprzątanie jest wyłącznie elementem dodatkowym a cała akcja ma zwrócić uwagę na problem jakim są wszechobecne śmieci.

Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane "pamiątki" przewidujemy dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne "Dla Przyjaciela Polskich Gór"
Akcja jest kontynuacją większego projektu "Czyste Góry Czyste Szlaki"Schronisko jest już na ten termin w całości zarezerwowane dla nas ale jest też możliwość przyjechania z własnym namiotem i rozbicia na łące obok schroniska.
W schronisku znajduje się wypożyczalnia rowerów (25 szt)

noclegi:
Schronisko PTTK Trzy Korony
Sromowce Niżne, ul.Sobczańska 91
34-443 Sromowce Wyżne
Tel: +48 18 262 98 23, +48 609 668 528
e-mail: trzykorony@trzykorony.pl
www.trzykorony.pl
(także pod namiotami)

Przesyłanie zgłoszeń na adres klubpodroznikow@gmail.com


Należy podać:
Imię, planowana trasa przejścia (szlak)
forma noclegu (schronisko, namiot lub kwatera w Sromowcach)

Te informacje pozwolą jak najlepiej przygotować noclegi, ognisko, worki na początkach szlaków, upominki dla aktywnych itp.

Nie będą pbierane żadne opłaty czy wpisowe !!!
Zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek, wyznanie czy kolor skóry !
Każdy uczestnik pokrywa wyłącznie koszty własne (dojazd, nocleg, wyżywienie)

Projekt nie jest dofinansowany z żadnych środków !
Pasjonaci gór pokrywają koszty własne z prywatnych funduszy.

Rozmowy na forum
http://www.klubpodroznikow.com/forum/60-czyste-gor...


Trasa ze Szczawnicy:

<dl><dd>POL Szlak niebieski.svg –  z Restauracji Parkowej ,  ul. Główna 25 w Szczawnicy, (obok przystani flisackiej) przez przeprawę promową na Dunajcu,  Sokolą Percią: przez Sokolicę, Czertezik, Czerteż na Bajków Groń; POL Szlak niebieski.svg - przez Zamkową Górę, Ostry Wierch i Kosarzyska na szczyt Trzech Koron. Dalej POL Szlak niebieski.svg Przełęcz Szopka, a następnie POL Szlak niebieski.svg/POL Szlak żółty.svg – w dół przez Wąwóz Szopczański do schroniska Trzy Korony w Sromowcach.</dd></dl>

z Krościenka:

 


<dl><dd>szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez przełęcz Szopka, następnie niebieskim szlakiem przez Siodło (2 h, z powrotem 1:45 h)</dd><dd>szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez Zamkową Górę</dd></dl>

 


ze Sromowiec Niżnich:

 


<dl><dd>szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez Wąwóz Szopczański na Przełęcz Szopka, następnie szlak niebieski przez Siodło.</dd><dd>szlak turystyczny żółty szlak turystyczny zielony szlak turystyczny niebieski – do wylotu Wąwozu Szopczańskiego, następnie szlak zielony przez Wyżni Łazek na polanę Kosarzyska a stąd szlak niebieski przez Siodło (2 h, z powrotem 1:45 h)</dd></dl>

 


z Czorsztyna:

 


<dl><dd>szlak turystyczny niebieski – przez przełęcz Osice, Macelak, przełęcz Trzy Kopce, przełęcz Szopkę i Siodło.</dd></dl>

 


ze Sromowiec Wyżnych (z przystani flisackiej w Kątach):

 


<dl><dd>szlak turystyczny czerwony szlak turystyczny niebieski – na przełęcz Trzy Kopce (ok. 45 min), skąd dalej niebieskim szlakiem z Czorsztyna</dd></dl>

Wszystkie te szlaki turystyczne doprowadzają do skrzyżowania szlaków pod Trzema Koronami na tzw. Siodło. Stąd jeszcze 15 min podejścia na platformę widokową na Okrąglicy. Wstęp w sezonie turystycznym jest płatny i upoważnia również do wejścia na Sokolicę. Przy ładnej pogodzie w sezonie tworzą się tutaj duże kolejki.

Chętni zaproszeni są także do przejścia szlakami przez Mała Pieniny.

Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej