Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Ostatnio wyświetlane przez
  • Celina Gajecka

szalona wyprawa 32 letnim busem po Europie

Wyprawa pod patronatem Klubu Podróżników Śródziemi:


"Travelbusem po Europie"


Ci, kórzy się wybierają sami tak mówią o tym projekcie: "Jest to pierwsza wyprawa którą zdecydowaliśmy się zrealizować.Wyprawa która z pewnością najbardziej zapadnie w naszej pamięci, wyprawa najbardziej fascynująca, pełna dreszczyku emocji i nowych wyzwań, oraz niesamowitych przeżyć jak i wielu zapamiętanych do końca życia wrażeń. Podróż nieco spontaniczna ze względu na czas jaki mamy do zrealizowania tego projektu. Do wykonania bus który pochłania wiele pracy, czasu, pieniędzy".
trasa wstępnie biegnie m.in. poprzez państwa :
Czechy
Austria
Słowenia
Włochy
San Marino
Francja
Monako
Hiszpania
Portugalia
Belgia
Niemcy
i powrót do Polski.Na pokonanie trasy liczącej około 10.000KM jest 24dni.Bus, o którym mowa to rocznik 1981 - podobno z marca. Z zewnątrz całkiem sympatyczny, jak przemierza miasto każdy się za nim ogląda. Wnętrze? Przyciąga. Potrafi zdobyć serce zarówno emerytów jak i najmłodszych. To nikt inny jak stary, poczciwy VW T3 kupiony przez chłopaka, który powinien mówić mu na „Pan”. Wojtek Kostek z Rybnika wymarzył sobie bajeczną podróż przez zachodnią Europę starym, wysłużonym Volkswagenem, którego lata świetności już dawno minęły. On, wraz z dwoma przyjaciółmi z Rybnika postanowili tchnąć w niego „drugie życie”. I tak się to zaczęło. W marcu tego roku samochód stał już na placu pomysłodawcy. Co dalej? Przecież trzy osoby to za mało na taki samochód. Druga sprawa - koszty wyjazdu. Więcej osób = taniej. Więcej osób = weselej, pewniej. Zdecydowali się zabrać ze sobą jeszcze trzy, cztery osoby. Pomysł okazał się wyjątkowy, ponieważ osoby, które wybrali są dla nich całkiem obce. Jak to zrobili? Facebook podał im pomocną dłoń. Bo „kto nie ma Facebooka – nie istnieje!” Zaczęło się. Założyli Fan Page na portalu. Najpierw rozesłali informacje wśród swoich znajomych, a dalej poszło już nadzwyczaj szybko. Sami nie spodziewali się takiego rozgłosu. Dzisiaj ich Travelbus ma już niemal tysiąc polubień a liczba wyświetleń liczy kilkadziesiąt tysięcy. Zainteresowane osoby wypełniały specjalnie przygotowany przez organizatorów formularz i odsyłały go. Wybór był naprawdę niełatwy. Udało się wybrać cztery osoby. Razem siódemka. Niestety z powodu różnych zdarzeń losowych skład ekipy uległ zmianie i na dzień dzisiejszy stanowi ona pięć osób. Jednak to dobra wiadomość! Oznacza to, że jeszcze przynajmniej jedna osoba może wybrać się na tą jedyną w swoim rodzaju „podróż życia”. Chętnych zapraszamy na gotową już stronę internetową www.thetravelbus.pl lub facebookowy profil www.facebook.com/TheTravelbus „Trip” ma początek 8 sierpnia w Rybniku na południu Polski i biegnie na zachód aż po same zachodnie wybrzeże Hiszpanii oraz Portugalii. Wracają przez Francję, Niemcy do Polski. Cała trasa jest ambitna – liczy ponad 10 tysięcy kilometrów i prowadzi przez dziesięć krajów. Mają na to 24 dni – więcej
wolnego nie dostali! Jednak mówią, że jak na podróż życia nawet i dwa miesiące byłyby za krótkie. Każdy uczestnik ma za zadanie opisać najciekawsze miejsca z kilku państw, przez które będą przejeżdżać. I oczywiście nie mówimy tu o samych muzeach Wink Największe wyzwanie to wspomniany na początku 32 latek. Na facebookowym profilu można zobaczyć jak od samego początku przebiegała „reanimacja”. Można powiedzieć, że remont był kompletny. Wnętrze, blacharka, zawieszenie, silnik – to wszystko wyremontowali własnymi rękoma. Lista wspaniałych osób, które pomogły im w realizacji projektu marzeń jest długa. Bez tych osób samochód jeszcze długo stałby „na cegłach”. Znajomi, rodzina – to im zawdzięczają wielkie wsparcie. Wyjazd byłby również dużo kosztowniejszy w realizacji gdyby nie sponsorzy, którzy z przyjemnością wspierają ich wyprawę. Jest ich co prawda niewielu (wciąż szukają nowych, bo wyjazd nadal jest na granicy z ich możliwościami) ale Ci sponsorzy są wyjątkowi. Wspierają projekt nie dla samej reklamy, ale właśnie dla okazania zachwytu nad wspaniałym, oryginalnym pomysłem, odwagą i pasją.

ekipa
Wojtek
Wojtek Kostek (wiek 24, miasto Rybnik) – pomysłodawca, założyciel projektu travelbus. Zawsze uśmiechnięty, dusza towarzystwa. Zawsze mówi i powtarza że nie ma rzeczy niemożliwych. Lubi wyzwania, zabiera się za zadania które inni z góry spisują na straty.

Artur Chmielewski
Artur Chmielewski (wiek 25 miasto Poznań) - Szalony chłopak, z dużą dozą luzu na otaczający nas świat, lubiący wyzwania i nie potrafiący stać w miejscu Smile Troszkę jak Jim Carrey w filmie Yes man – nie potrafi powiedzieć stanowczo NIE!

Artur Kańczok
Artur Kańczok (wiek 25 miasto Rybnik) – zawsze pozytywnie nastawiony do ludzi, spragniony przygód. Lubi śpiewać i tańczyć do gitary. Zrobi grilla wszędzie i o każdej porze. Lubi dobrą zabawę. Cieszą go nawet najmniejsze rzeczy.

Kasia Brzezina
Kasia Brzezina (wiek 23 miasto Rybnik) – zawsze miła i uśmiechnięta, ale potrafi sprowadzić na ziemię każdego cwaniaczka! Nienawidzi gotować za to lubi szybkie japońskie fury i podróże w nieznane. Wyprawowy nawigator.

Magda Tomalik
Magdalena Tomalik (wiek 23 miasto Wrocław) – studiuje, pracuje, kombinuje. Jeśli załatwimy przedłużkę wymieni w busie wszystkie koła w ciągu 30s. ! Nie lubi śpiewać za to lubi rozmawiać, najlepiej w języku angielskim, Hiszpańskim bądź jeśli będzie potrzeba to i rzuci jakimiś Niemieckimi słówkami Wink

Sara Jóźwik
Sara Jóźwik (wiek 23, miasto Wrocław) – Młoda, ambitna, ciekawa świata dziewczyna która wie czego chce. Pragnie spełniać swoje marzenia, głodna wrażeń które urozmaicą jej życie ! Studiuje fizjoterapie dzięki czemu żaden z uczestników wyprawy nie odczuje zmęczeniaSmile. Lubi jazdę konną oraz świetnie włada językiem angielskim jak i językiem migowym Wink


Strona internetowa  i fanpage na facebooku gdzie na bieżąco będzie można śledzić przygody Travelbusowej ekipy.
www.facebook.com/TheTravelbus
www.thetravelbus.pl
Załączniki
Tematy: wyprawa
  i   lubią to.
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej