Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Bartek Niedźwiedzki
Autor
Kategorie
Dla rodziny / Dla zmęczonych / Wydarzenia / Kultura / Rozrywka /
Mapy
Powiększ mapę

Hobbit - jaka to podróż?

Hobbit - jaka to podróż?

Bilbo Baggins wyruszył z domu po raz pierwszy w 1937 roku. Od tego czasu jego podróż trochę się zmieniła. Kto stoi za tą zmianą? Peter Jackson? Tłumacze? A może sam Tolkien?

28 listopada Nowa Zelandia po raz kolejny świętowała swój międzynarodowy sukces - premierę kolejnego filmu Petera Jacksona, reżysera który zmienił oblicze nowozelandzkiej (jeśli takiej wcześniej nie było) i światowej kinematografii. Nowozelandczycy oszaleli na punkcie Władcy Pierścieni i Hobbita. Zmiana nazwy Wellington na The Middle of Middle-earth, wypuszczenie serii okolicznościowych monet (najdroższa o wartości ok. 10 tys. zł) czy pomysł służb celnych na okolicznościową pieczęć wbijaną do paszportów przyjezdnych - to tylko nieliczne pomysły na uhonorowanie filmu i jednocześnie na zwiększenie dochodów z turystyki. A te z całą pewnością są i będą spore. Podobno już teraz w niektórych wyszukiwarkach połączeń lotniczych, liczba tych do Nowej Zelandii wzrosła o 100%, a wcześniej było ich nie mało.


Magia trwa.

Galerie

DSC_0334
Katarzyna Ankalime Głąb
1. Recenzja w zasadzie poprawna, choć nie powala głębią ( chętnie poczytałabym bardziej szczegółowe (najlepiej okraszone cytatami) odniesienia do dzieł Tolkiena i porównania świata książkowego z filmowym - na przykład - kto tak naprawdę grał pierwsze skrzypce w Białej Radzie? .
2. "Niesamowita"? Zaró...
  • 21/01/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Bartek Niedźwiedzki
nie chciałem porównywać książki z filmem bo zdaję sobie sprawę, że Jackson nie miał na celu zrobienia filmu na podstawie ksiązki Hobbit. Nie pamiętam kto grał pierwsze skrzypce w Białej Radzie - domyślam się, że nie Saruman jak to było w filmie, a raczej Gandalf. Z tego co pamiętam to w książce nie ...
  • 22/01/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej