Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Marta Krasna-Kornak
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla rodziny / Dla globtroterów / Dla aktywnych / Ludzie / Przyroda / Kultura / Rozrywka / Kulinaria / Atrakcje turystyczne / Zakupy / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Dziennik z podróży - Francja i Niemcy 2012.

Dziennik z podróży - Francja i Niemcy 2012.

Wyjazd do Niemiec i Francji nie był zbyt dokładnie zaplanowany. Założenie było takie, że się nie spieszymy i zwiedzamy wszystko co nas zainteresuje po drodze. Uzbrojeni w mapy i przewodniki zapakowaliśmy siebie i bagaże do auta i ruszyliśmy w drogę.

Dzień 1.
Pierwszy dzień to głównie podróż, naszym celem była Szwajcaria Saksońska nazywana też Saską, do której dotarliśmy po około 8-9 godzinach. Widoki nieziemskie, wysokie skały graniczące z rzeką, cieszyły moje geologiczne oko. Wielkie obszary są tutaj pokryte roślinnością dlatego moim zdaniem byłoby to idealne miejsce na wycieczkę rowerową i piknik. W rejonie miejscowości Rathen znajduje się kompleks skalny Bastei, który dostosowany jest do turystów. Można przejść się po krętych ścieżkach wśród skał czy przekroczyć most Basteibrücke. Dla miłośników aktywnego wypoczynku polecam wspinaczkę na ostańce skalne – przypuszczam, że jest to nie lada wyzwanie, po którym nagrodą są niezwykłe widoki.

Tematy: Francja, Niemcy

Galerie

Rodzaje musztard.
Neuschwanstein
Mont St. Michel
Francuskie śniadanie.
Etretat
Chambord.
Alzacja i jej winnice.
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej