Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Marta Krasna-Kornak
Autor
Kategorie
Noclegi / Podróżowanie i transport / Zakupy / Atrakcje turystyczne / Rozrywka / Dla globtroterów / Dla aktywnych / Dla rodziny / Dla lubiących zwiedzać /
Mapy
Powiększ mapę

Uzbekistan - kraj niezwykłych barw, niepowtarzalnych smaków i ulicznego gwaru.

Uzbekistan - kraj niezwykłych barw, niepowtarzalnych smaków i ulicznego gwaru.

Są jeszcze na świecie miejsca, w których mimo dużej wartości kulturowej, jest niewielu turystów. Można spokojnie obejrzeć najważniejsze zabytki, delektować się ich wyglądem i odpocząć do zgiełku i pośpiechu współczesnego świata.

   W czasach, gdy Jedwabnym Szlakiem podróżowali kupcy Uzbekistan przeżywał lata swojej świetności. Miasta takie jak Buchara, Chiwa czy Samarkanda pełne były przybyszy poszukujących wyjątkowych towarów, a na tamtejszych targowiskach gwar nie cichł do późnych godzin wieczornych. Mimo różnych problemów politycznych i ekonomicznych kraj ten obecnie jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy chcą poczuć atmosferę słynnego niegdyś szlaku handlowego. Zresztą nawet dzisiejsze targowiska są dla europejskiego turysty miejscem spotkania z egzotycznymi towarami. Niewielu gości opuszcza bazar z pustymi rękami, o co świetnie dbają uzbeccy sprzedawcy.
   Zwiedzanie kraju warto rozpocząć od Taszkentu – dwumilionowego miasta, które ma pokazać światu potęgę Uzbekistanu. Jest ono duże i rozległe, a wielkie wieżowce i hotele przypominają innym państwom o tym jak bogaty jest to kraj i jak się w nim dobrze żyje.

Tematy: Uzbekistan

Galerie

Tygrys z medresy Szir Dar
Szah-i Zinda
Pole bawełny i dynie można zobaczyć na każdym kroku.
ozdobna lepioszka
Chiwa Kalta Minor
Buchara2
Buchara
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej