Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Bartek Niedźwiedzki
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla imprezowiczów / Dla aktywnych / Dla zmęczonych / Kultura / Rozrywka / Kulinaria / Atrakcje turystyczne / Sprzęt i technika / Zakupy /
Mapy
Powiększ mapę

Nic nie obejdzie się bez "białego małego"

Nic nie obejdzie się bez "białego małego"

Towarzyszy człowiekowi od kołyski aż po grób. Począwszy od chrzcin, przez ślub, spotkania okolicznościowe, aż po stypę na pogrzebie. Jest nieodłącznym składnikiem kultury i życia społecznego. Tak przynajmniej twierdzą rosyjscy muzealnicy.

Co znajduje się w moskiewskim Kremlu? Pewnie przyjdzie nam do głowy wiele odpowiedzi. Ale prawdopodobnie niewiele osób wskaże Muzeum Wódki jako integralną część Kremla. A jednak to właśnie tam ulokowano przybytek, który każdego roku ściąga tysiące turystów. Lokalizację wybrano zapewne nie bez powodu, bo Kreml jest powodem rosyjskiej dumy narodowej, podobnie jak trunek o którym mowa.


Historia wódki zaczyna się w XV wieku. Do Rosji przywieźli ją po raz pierwszy Włoscy kupcy. Nie nazywano jej wtedy wódką (to słowo XVII - wieczne) ale winem - destylowanym, palonym, gorzkim - miało ono wiele nazw. Obdarowany trunkiem książę Iwan Doński podobno nie był zachwycony przedestylowanym sokiem winogronowym.

Galerie

310547_4747
  i   lubią to.
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej