Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Sylwia Cerecka
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Atrakcje turystyczne / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

„Proszę Cię jutro na obiad do Skierniewic…”

„Proszę Cię jutro na obiad do Skierniewic…”

Brzęk sztućców, kołyszące się na tacach półmiski, muzyka na żywo w tle… później spacer, ciekawe rozmowy, a wieczorem śmiech i miękko wyściełane siedzenie w przedziale, i jeszcze bilecik z napisem: „Proszę Cię jutro na obiad do Skierniewic”…

Jeszcze nie tak dawno (bo cóż w obliczu wieków znaczy 150 lat) rzadko dziś wspominane Skierniewice, były jednym z chętniej odwiedzanych miejsc, szczególnie przez mieszkańców Warszawy. Znane były bowiem ze swego bujnego życia towarzyskiego – wystawne obiady, muzyka, spacery – wszystko to czekało na przybywających ze stolicy gości.  


Dziś z trudem udałoby się namówić mieszkańca Warszawy, by wpadł do Skierniewic na obiad. Ciężko nawet byłoby go przekonać do podróży pociągiem w te strony. Bo niby po co miałby tu przyjeżdżać? Dla tych kilku schludnych ulic, mających swój urok w strugach ciepłego deszczu, dla miejskiego parku z labiryntem ścieżek czy też rozległego rynku, przy którym cisną się niskie kolorowe kamieniczki…? Jest jednak jedno miejsce w Skierniewicach, które i mieszkańca Warszawy, i mieszkańca każdego innego miasta wprawi w zachwyt.

Galerie

800px-Skierniewice_Dworzec
800px-Skierniewice_Dworzec_wnetrze
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej