Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Andrzej Dzirba
Autor
Andrzej Dzirba

początkujący turysta - oddaję się wirtualnym podróżom z pasją

Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla globtroterów / Kultura / Ludzie / Niezbędnik / Atrakcje turystyczne / Kulinaria /
Mapy
Powiększ mapę

Wojna klonów - wersja szkocka

Wojna klonów - wersja szkocka

Od lat zbiorową wyobraźnią władają stwory z pogranicza świata realnego i wyobraźni naukowców - powiedzą jedni. Genetyka może okazać się najważniejszą z nauk XXI wieku - wypomną drudzy. A gdzie możemy dowiedzieć się więcej? W moim ulubionym mieście - Edynburgu!

Pewnie niewielu wie, że Szkocja to nie tylko kraj słynący z gór, wrzosów, facetów w spódnicach i whisky - ale również z nowoczesnych technologii w biologii i medycynie. 


Co się zatem dzieje, gdy w rolniczym kraju, którego jednym z głównych produktów eksportowych oprócz wody życia są owce, urodzi się kilku wybitnych biotechnologów? Otóż - zaczynają bawić się w produkcję owiec metodami bynajmniej nietradycyjnymi - mianowicie, poprzez klonowanie. Tak - pierwsza sklonowana owca - słynna Dolly - przyszła na świat w miejscowości Roslyn, niedaleko Edynburga, w rodzinie biotechnologów Iana Wilmuta i Keitha Campbella. Urodzona 5 lipca 1996 przeżyła 5 lat, co jak na swój gatunek nie jest rekordem, owcze nestorki dożywają wieku 12, nawet 15 lat.

Galerie

national-museum-edinburgh
millenium-clock
dolly-sheep
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej