Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Agnieszka Mularczyk
Autor
Agnieszka Mularczyk

Zakochana w samurajach i wikingach

Kategorie
Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Skalne renifery z Hell

Skalne renifery z Hell

Wielu turystów zwiedzających Trondheim decyduje się na mały skok w bok i udaje się do Hell. Jednak Hell to nie tylko pamiątkowa fotografia ze stacji. Hell to leśna tajemnica.

Hell, maleńka miejscowość leżąca na trasie łączącej Trondheim z portem lotniczym, niezmiennie przyciąga turystów swą jednoznaczną nazwą. I choć w języku norweskim słowo "hell" oznacza po prostu "powodzenie", przybyszom kojarzy się wyłącznie z czeluściami piekielnymi. Całości dopełnia tablica na jednym z budynków stacji - "Hell Gods - Expedition". Ciekawe, że Norwegowie nie zwietrzyli w tym dobrego interesu, na stacji kolejowej nie ma bowiem nic, poza wspomnianą tablicą. Żadnej kawiarni, sklepu z pamiątkami. Cóż więc robić, gdy po obfotografowaniu stacji ze wszystkich stron, co zajmuje jakieś 5 minut, do pociągu powrotnego zostaje co najmniej godzina?


Wprawne oko natychmiast dostrzeże białą tablicę informującą, że w odległości zaledwie kilometra znajdują się tajemniczo brzmiące "helleristninger" - petroglify czy, jak kto woli, ryty naskalne.


Droga do owego miejsca nie jest szczególna.

Galerie

10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Bartek Niedźwiedzki
Ciekaw że w tamtych czasach ktoś zapuszczał się tak daleko na północ. A może klimat był wtedy łagodniejszy?
A Hell jest też znane z festiwali bluesowych. Ostatni był chyba w 2011.
  • 18/01/2014
  • ·
  • Lubię
  • ·
Agnieszka Mularczyk
O, to tego nie wiedziałam. Chociaż być może gdzieś mi się obiło o uszy. W każdym razie ja tam pojechałam zobaczyć napis i rozczarować brakiem kawiarni (nie mogę się lansować na piekielną kawęWink. A że jestem z tych, którzy są ciekawi, co się kryje za zakrętem, a miałam godzinę albo 2 do powrotnego ...
  • 18/01/2014
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej