Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Agnieszka Luba
Autor
Kategorie
Atrakcje turystyczne /
Mapy
Powiększ mapę

Starożytne caput mundi-czym dzisiaj zachwyca Rzym?

Starożytne caput mundi-czym dzisiaj zachwyca Rzym?

Wieczne miasto to miejsce, które od wieków stanowiło inspirację dla twórców pokroju Goethego czy Thomasa Manna. Stanowiło kolebkę kultury i cywilizacji judeochrześcijańskiej oraz centrum geopolityczne Europy. Czym jest dzisiaj dla nas Rzym?

Obecnie Rzym stanowi jedną z częściej odwiedzanych stolic europejskich. Nadal przyciąga turystów, ale także twórców, o czym świadczyć może bogaty dorobek kinematograficzny z akcją osadzoną w Wiecznym Mieście (choćby słynna ostatnio komedia Woodiego Allena Zakochani w Rzymie).Bez wątpienia jako stolica Imperium Rzymskiego i kolebka zachodniej cywilizacji Wieczne Miasto jest dzisiaj jedną z najatrakcyjniejszych stolic europejskich.


Z czysto turystycznego punktu widzenia podróż do Rzymu, jeżeli nie jest ona katalogową wycieczką warto zaplanować dobrze, z dbałością o każdy szczegół. Ogrom zabytków warto pogrupować według ustalonego przez nas klucza, tak żeby poznawanie miasta stanowiło spójną, ciekawą i inspirującą całość, a nie było tylko odwiedzeniem najważniejszych punktów. Warto wcześniej pomyśleć o czasie wolnym i tzw.

Tematy: Rzym

Galerie

20110430_598
20110430_514
20110430_510
20110430_503
20110430_495
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej