Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Robert Mirończyk
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla imprezowiczów / Dla rodziny / Dla globtroterów / Dla aktywnych / Wydarzenia / Ludzie / Przyroda / Kultura / Rozrywka /
Mapy
Powiększ mapę

Wenecja – miasto zbudowane na wodzie

Wenecja – miasto zbudowane na wodzie

Już sama jazda drogą SS11 (Via Liberta) przez Most Wolności zwiastuje, że to będzie nietuzinkowa wyprawa. Z mostu, którym się poruszamy, roztacza się nieopisany widok na Wenecję, ale również na wodę, która otacza to wyjątkowe miasto.

Wiele osób mówi, że Wenecja została zbudowana na wodzie i oczywiście te osoby mają rację, ale nie do końca, gdyż to miasto zostało zlokalizowane na bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim. W samym mieście nie ma dróg asfaltowych, ani nawet tych zwykłych gruntowych. Natomiast transport w tym mieście musi odbywać się za pomocą licznych kanałów wodnych, dla których jedynym odpowiednim środkiem lokomocji jest łódź lub najbardziej popularny vaporetto (tramwaj wodny).


Wenecja znajduję się na północy Włoch nad Morzem Adriatyckim, w regionie Wenecja Euganejska. Samo miasto można podzielić na dwie główne części (choć administracyjnie podzielone jest na cztery). Jedna część miasta, tzw. historyczna, jest zlokalizowana na wyspie, zaś druga część miasta to Mestre, które położone jest na stałym lądzie.

Tematy: Wenecja, Włochy

Galerie

0002
0006
0007
Elżbieta Głąb
  • 14/10/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej