Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Agnieszka Luba
Autor
Kategorie
Kultura /
Mapy
Powiększ mapę

Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz

Krakowski Kazimierz to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Polsce. Jego osobliwość została ukształtowana przez kilkuwiekowe sąsiedztwo żydowsko-chrześcijańskie, wzajemne przenikanie się kultur i tradycji.

Na wyjątkowość Kazimierza składają się przede wszystkim liczne zabytki związane z historią krakowskiej społeczności żydowskiej, które połączone z bogatą sztuką sakralną późnego gotyku nadają temu miejscu wyjątkowej atmosfery i sprawiają, że Kazimierz to miejsce niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju.


Zwiedzanie Kazimierza warto zacząć od synagog, aby oddać się atmosferze miasta. Nie wolno pominąć Synagogi Tempel, Starej i Remuh. Obecnie w Synagodze Starej znajduje się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: Dzieje i Kultura Żydów. Warto rozpocząć zwiedzanie Kazimierza od zapoznania się z jego przeszłością. Natomiast synagogi Tempel i Remuh są nadal czynne. W synagodze Remuh regularnie odbywają się nabożeństwa. Do synagogi przylega także Cmentarz Remuh, najstarszy w Krakowie cmentarz żydowski. Pierwsze macewy pochodzą z początków XVI wieku.

Tematy: Kraków, Kazimierz

Galerie

20130912_10
20130912_11
20130504_87
20130504_88
Elżbieta Głąb
Jakoś po kirkucie symbiozy kultur tu nie widać. Zapomniane, zarośnięte macewy.
  • 17/09/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej