Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Agnieszka Luba
Autor
Kategorie
Sport /
Mapy
Powiększ mapę

Szczawnica – perła polskich uzdrowisk

Szczawnica – perła polskich uzdrowisk

Szczawnica to wymarzone miejsce w polskich górach dla miłośników aktywnego wypoczynku. Liczne stoki narciarskie, tor saneczkowy w Kluszkowcach, bliskość Słowacji przyciągają turystów zimą. Latem Szczawnica kusi spływem Dunajca, Trzema Koronami i Palenicą.

Pisałam już o ciekawym pomyśle na wakacje nad polskim morzem, czas teraz wyruszyć na południe, konkretnie do Pienin i Pienińskiego Parku Narodowego. Wybrałam Szczawnicę jako miejsce na tegoroczny aktywny wypoczynek, ponieważ jest to świetny punkt wypadowy do górskich, amatorskich wędrówek, ale nie tylko.


Szczawnica to przede wszystkim duże centrum uzdrowiskowe, usytuowane w malowniczej okolicy, u stóp Trzech Koron i Grajcarka. Korzystne warunki klimatyczne i szczawy alkaiczne dają ulgę cierpiącym na choroby układu pokarmowego i oddechowego. Szczawnica to także świetne miejsce na podreperowanie kondycji fizycznej. Miasto to słynie z kajakarstwa górskiego, a dla amatorów polecam spływ Dunajcem, jedną z największych atrakcji Małopolski. Flisackimi tratwami można pływać na trasie Sromowce-Szczawnica od początku kwietnia do końca października.

Galerie

20130818_260
20130818_257
20130818_247
20130818_228
20130808_172
Ireneusz Gębski
Zgadzam się z opisem walorów turystycznych Szczawnicy i okolic. Sam spędziłem tam trzy tygodnie i bardzo miło wspominam ten czas (relacje na moim blogu:http://ireneuszgebski.blogspot.com/ Pragnę tylko sprostować dwie nieścisłości. Do Czerwonego Klasztoru jedzie się głównie brzegiem Dunajca, a Grajca...
  • 23/09/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej