Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Wiktor Stopa
Autor
Kategorie
Dla imprezowiczów / Dla lubiących zwiedzać / Dla rodziny / Dla aktywnych / Dla zmęczonych / Rozrywka / Kulinaria / Atrakcje turystyczne / Zakupy /
Mapy
Powiększ mapę

Eger – w krainie wina

Eger – w krainie wina

Miłośnicy wina i zwiedzania różnych krajów powinni koniecznie zajrzeć do jednego z najbardziej znanych miejsc związanych z węgierskim winem.

Eger to miasto sięgające rodowodem średniowiecza, leżące w północnej części Węgier. Z Polski jest tutaj stosunkowo blisko, bo tylko 240 km od granicy. Można tutaj zajrzeć po drodze do Budapesztu, a po wizycie dojechać do stolicy wygodną autostradą M3 (pamiętajmy o wykupieniu winiety) przebiegającą niedaleko Eger.


Miasto ma 1000-letnią historię, w 1009 roku król Stefan I założył tu biskupstwo. Ponad 200 lat później wybudowano zamek, którego załoga wsławiła się bohaterską obroną przed Turkami w 1552 roku. Turcy oblegli zamek i nie mogli go zdobyć. W armii tureckiej szybko rozniosła się pogłoska, że Węgrzy trzymają się dzięki piciu „byczej krwi”, czyli dobrze znanego obecnie wszystkim wina Egri Bikaver. Aby podnieść skuteczność swojej armii, sułtan zdecydował, że jego żołnierze mogą odstąpić od reguł Koranu i rozkazał dostarczyć im zapasy wina.

Galerie

Hungary_Eger_Basilika
Eger_latkep
IMG_0486_-_Hungary,_Eger_-_Minaret
Iga Ruselka
O tak, Węgry mają turystycznie baardzo wiele do zaoferowania
  • 14/07/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej