Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Andrzej Dzirba
Autor
Andrzej Dzirba

początkujący turysta - oddaję się wirtualnym podróżom z pasją

Kategorie
Sport /
Mapy
Powiększ mapę

Anglia śladami stadionów piłkarskich

Anglia śladami stadionów piłkarskich

Śledzisz rozgrywki Premier League? Pasjonujesz się światem brytyjskiej piłki? A może jednocześnie lubisz zwiedzać? Otóż te pasje da się znakomicie pogodzić – setki tysięcy osób odwiedza Anglię tylko po to, aby zwiedzać stadiony. Zobaczcie!

Stadion to nie tylko murawa. Tworzą go zwykle kompleksy biur, sal bankietowych, konferencyjnych. Często na terenie obiektu znaleźć można hotel, restauracje, obiekty użyteczności publicznej lub nawet biura ministerstw. Mniej osób wie, że stadiony, zwłaszcza te najbardziej monumentalne, są również obiektami zainteresowania turystów. Setki tysięcy osób odwiedza rocznie brytyjskie obiekty sportowe – nie w celu obejrzenia meczu ulubionej drużyny. Powód jest zgoła inny i bardzo turystyczny!


Jednym z najbardziej ikonicznych stadionów Wielkiej Brytanii jest Wembley Stadium w Londynie. Jest drugim co do wielkości obiektem w Europie – liczy 90 tys. miejsc (pierwszym jest oczywiście Camp Nou w Barcelonie). Oprócz piłki nożnej gości rozgrywki rugby, zawody lekkoatletyczne lub nawet wyścigi na żużlu.

Galerie

Wembley_Stadium_-_USA_v_England
Old_Trafford
national-football-muzeum-manchester
arsenal-emirates-stadium
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej