Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
kaska koziej
Autor
Kategorie
Noclegi / Zakupy / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Jak przeżyć przygodę w Ameryce Południowej?

Jak przeżyć przygodę w Ameryce Południowej?

Dokładnie rok temu przygotowywałam się do Największej Najbardziej odległej do tej pory – wyprawy do Kolumbii. Co mi pomogło? A o czym powinnam wiedzieć wcześniej? Co zabrać? A co mieć w głowie i w sercu...

Jeśli myślisz, że fajnie jest tym, którzy wyjeżdżają na drugi koniec świata... i im cicho zazdrościsz, to prawdopodobnie jeszcze nie wiesz, że WYSTARCZY CHCIEĆ. To pierwsza część odpowiedzi na tytuł, druga to WIEDZIEĆ. Tylko na jaki temat? 


1. Poznaj chociaż kilka podstawowych zwrotów w języku kraju, do którego przybywasz. Pomaga i kruszy pierwsze lody! (dodam, że obowiązuje tu język hiszpański de Colombia, a występuje tutaj wiele dialektów i języków ludności rdzennej – ponad 80 rodzajów).


2. Orientuj się! W cenach! W Kolumbii było to o tyle trudniejsze, że są ceny obowiązujące miejscowych i inne dla turystów. Orientacyjny koszt – chleb 1,5 tys. peso, bilet na autobus miejski od 100-170 peso, owoce w hipermarkecie (cena podana na produkcie) 1kg/1000 peso. Nocleg na hamaku na północy Kolumbii to ok. 20-25 tys. peso.

Galerie

June 24, 2013
   lubi to.
Iga Ruselka
bardzo przejrzysty artykuł
  • 30/06/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej