Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Redakcja
Autor
Kategorie
Podróżowanie i transport / Sport / Wydarzenia / Dla aktywnych /
Mapy
Powiększ mapę

Z Nowosybirska do Czech – krótka droga!

Z Nowosybirska do Czech – krótka droga!

135. rocznicy urodzin Franciszka Janeczka – twórcy motocyklu słynnej czeskiej marki „Jawa” – poświęcony jest międzynarodowy wyścig, który startował w Nowosybirsku do Republiki Czeskiej.

Tu, w centrum Syberyjskiego Okręgu Federalnego, na malowniczym brzegu Obi istnieje cały klub właścicieli i wielbicieli motocykli Jawa. Kilku jego członków na swoich starych pojazdach zamierza pokonać odległość 5,3 tysiąca kilometrów z Syberii do Czech. W składzie kolumny jedzie także prezydent klubu „Nowosybirsk JAWA” Jegor Dudariew. Zatelefonowaliśmy do niego, kiedy motocykliści mieli krótką przerwę w drodze dla potrzeb technicznych w Omsku:


Celem wyścigu jest popularyzacja motocykli marki „Jawa” w Rosji, zaangażowanie młodzieży w uprawianiu aktywnych dyscyplin sportowych, wychowanie patriotyczne i wyszkolenie ekologiczne, a także testowanie środków transportowych. Razem z nami jedzie samochód towarzyszący, do składu grupy należy doświadczony specjalista, mistrz sportu w dziedzinie turystyki samochodowej. Wszyscyśmy zaopatrzyli się w wytrwałość i cierpliwość, gdyż mamy przed sobą długą drogę.

Galerie

Jawa_350
   lubi to.
Stefan Cebula
Jawa była też bardzo popularna w PRL-u. Był to motocykl klasy średniej. W tym czasie motocykle miały trochę inne zastosowanie niż obecnie, służyły najczęściej do przemieszczania się, tak jak obecnie samochody. Na samochód mało kogo było stać, motocykle były tańsze. Motocykle stały się typowym elemen...
  • 23/06/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej