Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Bartek Niedźwiedzki
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla rodziny / Dla globtroterów / Dla aktywnych / Kultura / Atrakcje turystyczne / Niezbędnik / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Jak odnaleźć Stonehenge

Jak odnaleźć Stonehenge

Stonehenge to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. Wbrew pozorom nie każdy jednak kojarzy, gdzie się ona dokładnie znajduje i jakie są warunki zwiedzania.

Jak dojechać i za ile


Oczywiście – wiadomo, że najsłynniejsze kręgi, których główną zasadę budowy stanowi prozaiczny opis: „dwa kamienie i trzeci na górze” – znajdują się w Anglii. Jeśli jednak zapytać kogoś dokładniej, to już zaczynają się schody. Dlatego patrzymy na mapę – Stonehenge znajduje się w południowej Anglii, nieco na zachód od miejscowości Amesbury w rozwidleniu dróg A303 i A334. To niecałe 90 mil z Londynu w kierunku zachodnim.


Jeśli nie dysponujemy samochodem, to pozostaje nam do dyspozycji autobus. Warto pomyśleć o wykupieniu wycieczki z Londynu (lub innego większego miasta w okolicy). Najtańsze kosztują 30 funtów – można je bez problemu znaleźć w sieci (warto zajrzeć na stronę premiumtours.co.uk). Wycieczka w wersji podstawowej trwa ok.

Galerie

Stonehenge_in_HDR_01
DSC_0493
  i   lubią to.
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej