Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Paulina Sawicka
Autor
Paulina Sawicka

Z wykształcenia finansistka, ale to bardzo niespokojny duch i chyba stąd ta wieczna chęć odkrywania świata, poznawania inności. Poza podróżami kocha taniec, a szczególnie hip-hop i salsę. Z innych kultur najbliższa jest jej latynoska – język hiszpański, Ameryka Południowa i wspomniana salsa są bliskie jej sercu.

Kategorie
Ludzie / Atrakcje turystyczne / Noclegi / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Argentyna – najbardziej europejski kraj Ameryki Południowej

Argentyna – najbardziej europejski kraj Ameryki Południowej

Rozciąga się przez kontynent południowoamerykański z północy na południe przez prawie 4 tysiące kilometrów. Ma najbardziej zróżnicowany klimat i krajobrazy w Ameryce Południowej. I ma w sobie wiele z Europy.

Argentyna jest jednym z największych południowoamerykańskich państw. Pomimo, że oddalona od Europy o tysiące kilometrów – przybysze zza oceanu czują się tutaj jak u siebie, a na pierwszy rzut oka trudno ich odróżnić od miejscowych. Dzieje się tak za sprawą historii Argentyny. Argentyńczycy są w większości potomkami europejskich osadników – także Polaków. Miejscowa Polonia stanowi 0,5% populacji. Jest tutaj też obchodzony Dzień Polskiego Osadnika (czerwiec). Argentyńczycy dobrze pamiętają skąd przybyli ich przodkowie i są bardzo europejscy.


Co zobaczyć?


Argentyna to mnóstwo ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Koniecznie trzeba zobaczyć przepiękne wodospady Iguazu, znajdujące się na północy, na granicy z Brazylią.

Galerie

Perito Moreno - http://fromatob.org/
Iga Ruselka
myślę, że całkiem odpowiadałoby mi spędzić w Argentynie swoje wakacje... Po takiej lekturze.
  • 1/06/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Daniela Tyc
bardzo ciekawie napisany artykuł, tylko jechać...
  • 6/06/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej