Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Redakcja
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla aktywnych / Wydarzenia / Kultura /
Mapy
Powiększ mapę

Konceptualna archeologia w centrum Moskwy

Konceptualna archeologia w centrum Moskwy

W Moskwie zaprezentowany został nowy projekt Griszy Bruskina „Kolekcja archeologa”. Wystawa ta rozpoczyna serię personalnych wystaw rosyjskich malarzy w budynku byłego kina „Udarnik” w ramach działalności muzealno-wystawowej fundacji kulturalnej ArtChronika.

Wystawa potrwa do 11 sierpnia i zapowiada się na jedno z najciekawszych wydarzeń moskiewskiego życia wystawowego tego lata.


Niekiedy odwiedzanie wystawy sztuki współczesnej staje się prawdziwą przygodą i wywołuje nie mniej emocji, co wyjście do teatru. Z przestrzennego, wypełnionego światłem i powietrzem holu byłego kina „Udarnik” odwiedzający trafiają na ciemne schody, prowadzące do sali wystawowej. Trzeba pokonać kilka schodów w prawie całkowitych ciemnościach – jedynie stopnie prowadzące na górę są lekko oświetlone. Po wejściu na drugie piętro wchodzimy na balkon, z którego roztacza się widok na prowadzone wykopaliska archeologiczne: podłoga sali wystawowej jest posypana ziemią. Rozłożone są tam nadgryzione zębem czasu eksponaty – rzeźby, stworzone przez Griszę Bruskina. Są to figury pionierów i wojskowych, modele samolotów oraz ogromne fantastyczne medale.

Galerie

kolekcja archeologa
Iga Ruselka
bardzo oryginalny artykuł
  • 1/06/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej