Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Paulina Sawicka
Autor
Paulina Sawicka

Z wykształcenia finansistka, ale to bardzo niespokojny duch i chyba stąd ta wieczna chęć odkrywania świata, poznawania inności. Poza podróżami kocha taniec, a szczególnie hip-hop i salsę. Z innych kultur najbliższa jest jej latynoska – język hiszpański, Ameryka Południowa i wspomniana salsa są bliskie jej sercu.

Kategorie
Podróżowanie i transport / Atrakcje turystyczne / Kulinaria / Kultura / Przyroda / Ludzie / Dla aktywnych / Dla globtroterów /
Mapy
Powiększ mapę

Chińska mieszanka

Chińska mieszanka

Pomimo, że o Chinach mówimy często, a każdy z nas ma w swoim domu wiele chińskich rzeczy – tak naprawdę niewiele wiemy o życiu w tym kraju.

Chiny zmieniają się w niesamowitym tempie. W ciągu 30 lat z państwa dotkniętego reformami Mao Tse Tunga przekształciły się w drugą gospodarkę na świecie. Obecnie Chiny to kraj wielkich kontrastów, od poziomu życia i zaawansowania technologicznego w różnych regionach, do pogody na przeciwległych krańcach ogromnego terytorium. To też pomieszanie tradycji z nowoczesnością, spokoju z pędem i hałasem.


Gościem audycji „W każdym kierunku” był Tomek Pienicki, który spędził 5 lat w Chinach. Pracował tam i dokumentował życie ludzi, a po powrocie dzieli się swoimi wrażeniami.


Europejczyk w Azji


Przybysze z Europy wybierając się do Azji stykają się z inną kulturą, która czasami bywa zabawna, czasami trudna, a czasami zaskakująca. Jedną z zaskakujących rzeczy jest stosunek Azjatów do ludzi o białym kolorze skóry.

Tematy: Chiny

Galerie

Źródło - http://podroze.gazeta.pl/
Źródło - http://chiny.lovetotravel.pl/tradycje_w_chinach
Daniela Tyc
Bardzo fajnie opisane, zazdroszczę ludziom którzy zmieniają swoje miejsce zamieszkania na jakiś czas i mają możliwość poznać od kuchni tradycji i wszystkiego w innych kulturach, też bym tak chciała ale niestety nie mam takich możliwości.
  • 19/06/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej