Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Krystian Prynda
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Ludzie / Kultura / Atrakcje turystyczne /
Mapy
Powiększ mapę

Skarby w niewielkiej bazylice – krucyfiks z czasów Ottona I

Skarby w niewielkiej bazylice – krucyfiks z czasów Ottona I

Wśród wielu świątyń o zachwycającej architekturze i bogatym wystroju wnętrz, są i takie, które nie wybijają się wzniosłością, ale za to kryją ciekawe dzieje. I tak podczas wędrówki turystycznej po dzielnicach Duesseldorfu dotarłem do Gerresheim.

Wśród wielu świątyń o zachwycającej architekturze, bogatym wystroju wnętrz i interesującej przeszłości, które, równie co patetyczne ratusze, znaczą historię miast – są i takie, które nie wybijają się wzniosłością ponad inne, ale za to w murach swych kryją też ciekawe dzieje. Zwłaszcza niemało jest takich kościołów na obrzeżach miast Północnej Nadrenii-Westfalii. I tak podczas wędrówki turystycznej po dzielnicach Duesseldorfu dotarłem do Gerresheim. Na tamtejszym, już nie tak ożywionym jak przed laty, ryneczku stoi kościół pw. św. Małgorzaty, okolony sennym skwerem z przyciętymi lipami i ławeczkami. Ściślej mówiąc: jest on obecnie bazyliką. Zaintrygowany jej historią i potrzebą chwili modlitwy zajrzałem do jej wnętrza.

Galerie

Bazylika pw. św. Małgorzaty w Gerresheim
Gerresheim - Głowa Chrystusa z zabytkowego krucyfiksu
Wiktor Stopa
Ciekawy artykuł, bardzo plastycznie napisany. Szczególnie zastanowił mnie jeden wątek. Chodzi o św. Hipolita. Z tego co wiem operował on raczej w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Jak w takim razie trafił na tereny dzisiejszych Niemiec i w dodatku tak daleko na północ - prawie pod dzisiejszą holend...
  • 28/03/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej