Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Krystian Prynda
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Ludzie / Kultura / Atrakcje turystyczne /
Mapy
Powiększ mapę

Zabytkowy Zons – miał tu gościć M. Gorbaczow (Impresje z podróży)

Zabytkowy Zons – miał tu gościć M. Gorbaczow (Impresje z podróży)

Mieszkańcy dużych miast zagłębia westfalskiego, a zwłaszcza Duesseldorfu i Kolonii, chcąc wyjechać na weekend do jakiegoś oryginalnego miasteczka, gdzie można byłoby się posnuć uliczkami wśród starych kamieniczek – wybierają najczęściej Zons.

Można tam również nacieszyć oczy starą architekturą, zjeść obiad w zabytkowej oberży, czy wypić kawę w kawiarni zlokalizowanej w odrestaurowanej baszcie. Ten stary gród o nad wyraz oryginalnej przeszłości – zwany także Feste Zons, z racji sprawowania niegdyś funkcji warownej placówki celnej – leży 25 kilometrów od Kolonii w dół Renu. W pogodne dni można do tego miasteczka dopłynąć statkiem rzecznym. Obecnie wchodzi ono w skład okręgu miejskiego Dormagen – mało interesującego ośrodka przemysłowego.


Dzieje tego (w wyglądzie średniowiecznego) grodu, w którym czas pozornie się zatrzymał, notują kroniki XIV-wieczne. Od tego bowiem stulecia datuje się też jego rozwój.

Galerie

Zons
Zons
Zons
Zons
Bartek Niedźwiedzki
Taka mi sie refleksja nasuwa że Polacy do Niemiec to chyba rzadko turystycznie jeżdżą, bo albo do pracy albo po samochody. A jak widać jest tam tyle ciekawych rzeczy do zwiedzania.
  • 3/04/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej