Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Wiktor Stopa
Autor
Kategorie
Zakupy / Atrakcje turystyczne / Kulinaria / Dla zmęczonych / Dla lubiących zwiedzać /
Mapy
Powiększ mapę

Krótki przewodnik po Czeskim Cieszynie

Krótki przewodnik po Czeskim Cieszynie

O Saskiej Kępie, tramwajach, piwie i pizzy. O tym, czego w Czeskim Cieszynie nie ma i o tym, co Czesi wybudowali sobie od podstaw sami.

Historia Czeskiego Cieszyna jest krótka. W 1920 roku miasto Cieszyn zostało odgórnie podzielone między dwa rodzące się państwa – Polskę i Czechosłowację. Naturalną linią podziału była Olza i tak też uczyniono. Spowodowało to sporo zamieszania po obu stronach, a także przyczyniło się do upadku nowoczesnej, jak na tamte czasy, komunikacji w mieście. Tym razem jednak to Polacy wyszli na tym podziale lepiej, bo po polskiej stronie znalazło się całe centrum, a Czesi otrzymali niewiele znaczące przedmieścia.


Jednak Czeski Cieszyn pomimo tego, że jest stosunkowo nowy, potrafi urzec swym pięknem. Koneserzy i miłośnicy historii znajdą tutaj skromne pozostałości po dawnych czasach, jak np. kapliczkę z XVII wieku, będącą pamiątką po wojnach szwedzkich, a także urokliwe kamieniczki, kościoły i parki.

Tematy: Czeski Cieszyn

Galerie

Radnice_v_Českém_Těšíně
Cesky_Tesin_CoA
  i   lubią to.
Bartek Niedźwiedzki
Ciekawy wątek z tymi tramwajami. Z tego co pamiętam to Cieszyn to same górki. A to oznacza że tramwaje i tak by sie nie sprawdziły. Generalnie miasta górskie nie maja tramwajów z prostej przyczyny: w zimie szyny są oblodzone i tramwaje się slizgają.
  • 14/03/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej