Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Alina Brodzka
Autor
Kategorie
Zakupy / Rozrywka / Kultura / Dla rodziny / Dla zmęczonych /
Mapy
Powiększ mapę

Ullared – rozrywka po szwedzku

Ullared – rozrywka po szwedzku

Ullared to małe, senne miasteczko w zachodniej Szwecji. Jednak co roku odwiedza je około 4,5 mln osób. Gdzie tkwi magia?

Kilka skrzyżowań (bez sygnalizacji świetlnej), stacja benzynowa, trochę przedsiębiorstw i warsztatów, ładne szwedzkie domki, nawet kilka małych bloków, szkoła. Nie ma nawet kościoła. Tak w skrócie prezentuje się miasteczko Ullared. Do krajobrazu trzeba jeszcze dodać dużą liczbę domków do wynajęcia, pole dla samochodów kampingowych i namiotów oraz całkiem sporo hoteli – nie tylko w samej miejscowości, ale także poza nią w bezpośredniej bliskości.


Nie ma tutaj jednak zabytków ani innych atrakcji powszechnie uważanych za turystyczne, nie licząc stoku narciarskiego i całkiem ładnych krajobrazów. A jednak wymieniona wcześniej duża grupa ludzi pojawia się tutaj nieprzypadkowo. Na czym polega magia tego miejsca?


Ullared to w Szwecji synonim niskiej ceny. Czego? Wszystkiego. No prawie wszystkiego, ale o tym za chwilę.

Tematy: Ullared, Gekos

Galerie

geklog
Gekas_ullared_2005
webbkamera-nr1
  i   lubią to.
Bartek Niedźwiedzki
Szwedzi wogóle mają ciekawe podejście do handlu. Przykładem są marknady. To takie targi miejskie. Dla nas nic nadzwyczajnego bo u nas targ jest teraz codziennie w każdym większym miasteczku. A tam to jest święto które odbywa się raz na kilka miesięcy. Są zamykane ulice i ustawiane stragany. I ludzie...
  • 14/03/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej