Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Wiktor Stopa
Autor
Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla rodziny / Dla globtroterów / Dla aktywnych / Ludzie / Kultura / Atrakcje turystyczne / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Nie spotkasz papieża w Castel Gandolfo

Nie spotkasz papieża w Castel Gandolfo

Osobiste audiencje zarezerwowane są oczywiście dla wybranych. Czy istnieją jednak możliwości zwiedzenia papieskich rezydencji?

Castel Gandolfo to jedna z najbardziej znanych miejscowości we Włoszech, jak wiadomo, głównie za sprawą letniej rezydencji papieskiej. Miasteczko leży 30 km od Rzymu na zboczu wygasłego wulkanu Lacjum. Miejsce to było doceniane już w starożytności ze względu na urodzajną glebę, łagodny klimat i duże zasoby słodkiej wody w powulkanicznych jeziorach. Tutaj miało znajdować się mityczne miasto Alba Longa, założone przez Askaniusza – syna Eneasza. Potem mieli podbić je Rzymianie (choć w rzeczywistości zrobili to Etruskowie, a dopiero potem pojawili się Rzymianie), aby uczynić z niego kurort dla swoich zamożnych obywateli. Po dawnej świetności miasta pozostały podobno tylko świątynie, które znajdowały się w miejscu dzisiejszych rezydencji papieskich.

Tematy: Castel Gandolfo

Galerie

Castel_Gandolfo_BW_3
Castel_Gandolfo_-_panorama_da_Albano_laziale
  i   lubią to.
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej