Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!
Kamil Niewiński
Autor
Kamil Niewiński

Kamil Niewiński - filolog, kulturoznawca, pisarz, podróżnik, reporter, dziennikarz i scenarzysta. Autor książek o tematyce podróżniczej i politycznej. Koordynator projektów wydawniczych i eventów muzycznych. Porusza się w świecie kultury, mediów i polityki. Współpracuje z wieloma portalami, magazynami, wydawnictwami, a także artystami polskimi i zagranicznymi.

Kategorie
Dla lubiących zwiedzać / Dla globtroterów / Ludzie / Kultura / Podróżowanie i transport /
Mapy
Powiększ mapę

Z podróży, część 2

Z podróży, część 2

Pamiętacie jeszcze stare, wieczne pióra, które zamiast miejsca na wymienne naboje, skrywały pod obudową plastikowe, małe pojemniczki na atrament?

Najpierw należało nacisnąć miękką powierzchnię pojemniczka i zanurzyć pióro w kałamarzu, topiąc stalówkę w lazurowym inkauście. Po chwili wiecznopis gotowy był do pracy, a mikrohoryzont, łączący linie paznokci ze skórą uśmiechał się figlarnie błękitnymi plamami, których żadne mydło nie chciało zmyć z dziecięcych palców. Atrament miał wtedy dwa kolory, można je zresztą znaleźć i dziś. Czarny, nie wiedzieć czemu przypisany tekstom poważnym, biurowym i niebieski, taki jak my – niepokorny. Rozlany między trzema liniami wczesnoszkolnych zeszytów szybko tracił intensywność i nasycenie.

Tematy: Nassau

Galerie

cruiser
   lubi to.
Alina Brodzka
Ciekawe. To zupełnie inny świat.
  • 2/03/2013
  • ·
  • Lubię
  • ·
Zerknij na obrazek ...
Reload Image
... i wpisz cyferki, które widzisz w pole powyżej