Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!

Zero Barier - Polska bez ograniczeń

Zero Barier - Polska bez ograniczeń

Celem Fundacji jest aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez udostępnianie - zobacz portal zerobarier.pl oraz przewodnik po Polsce: „Zero Barier – Polska bez ograniczeń”.

Turystyka dla osób z niepełnosprawnością gościła już na łamach WirtualnychMap.pl - tym razem z przyjemnością informujemy, że dzięki Fundacji Zero Barier powstały dwie świetne inicjatywy.


Pierwsza to portal zerobarier.pl - znajdziecie tam opis miejsc przyjaznych osobom z niepełnosprawnością, relacje z wypraw, wirtualne spacery i panoramy.


Druga, to przewodnik „Zero Barier – Polska bez ograniczeń”. zaprezentowanych zostało 100 niezwykłych miejsc przyjaznych osobom z różnego rodzaju ograniczeniami, pomoże on osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, o kulach, słabo widzącym, niesłyszącym. Przewodnik zawiera opis danej atrakcji turystycznej wraz z informacjami praktycznymi. Kolorowa szata graficzna, mapy, piktogramy i przejrzysty układ pozwalają na łatwe odnalezienie interesujących atrakcji i zachęcają do aktywnego spędzania czasu. To pierwsze tego typu wydawnictwo na polskim rynku. 


Dla członków Klubu Zero Barier Przewodnik jest nieodpłatny - trzeba się jedynie zarejestrować na stronie. 


Zachęcamy!

25/11/2013