Zarejestruj się!
Wirtualne Mapy - społeczność turystów. Dołącz do nas aby czytać całość artykułów i komentować!

Taniej w Ryanair

Taniej w Ryanair

Dobre wieści z Ryanaira - już niedługo będzie taniej i lepiej. Poniżej detale.

"Ryanair, jedyna w Europie ultratania linia lotnicza, 25 października zaprezentował program ulepszający obsługę pasażera, który spowoduje wzrost ruchu pasażerskiego do ponad 80 mln rocznie" - możemy przeczytać w komunikacie irlandzkiej linii lotniczej. Czy nadchodzą czasy, w których masowy konsument nie musi przy rezerwacji biletów wpisywać haseł reklamowych, uciekać od nachalnych prób sprzedania mu wszystkiego - od pierwszeństwa w wejściu na pokład do walizki, która spełnia kryteria wymagane od bagażu podręcznego? Zobaczmy.


Co ulegnie zmianie? Po pierwsze - i to jest kapitalna informacja dla internnautów - począwszy od listopada 2013, umożliwia się klientom zmianę detali rezerwacji na dobę od internetowego zakupu biletu. 


Dla pasażerów podróżujących pomiędzy godzinami 21 a 8 rano wprowadza się ciche loty. Będzie mniej natarczywie - pomogą w tym delikatniejsze światło i brak niektórych ogłoszeń. 


Od grudnia będzie istniała możliwość zabrania na pokład mniejszej torby o wymiarach 5x20x20 cm. Także od grudnia tanieje możliwość druku karty pokładowej na lotnisku już po odprawie przez internet - i to niebagatelnie - z 332 zł do  71. 


Kolejne zmiany w przyszłym roku -  od 5 stycznia opłata za bagaż wykupiony na lotnisku spadnie z 285 zł do 142,5 zł, a za zbyt duży bagaż podręczny zostanie zminimalizowana z 285 zł do 237,5 zł.


Czy zmiany opłacą się Irlandskiemu przewoźnikowi? Mam nadzieję, że tak. Z przyjemnością wiatam każdą reformę mającą na celu poleprzenie jakości i komformu pasażerów linii lotniczych. 

12/11/2013